Вие сте тука: Насловна -> производи

производи

Hauming Import & Export CO., LTD. е целосно интегриран производител и извозник, Набавка Берза топлина трансфери, фабрика во Vietnam. Ние сме професионални Vietnam-базирана компанија која се занимава со широк спектар. Ние имаме многу надарен занаетчија таленти кои ви уверува на за време на испорака од висока класа производи. Ако сте заинтересирани за некој модели на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.
 • 3D Етикета
  3D Етикета
  HAUMING е на води Компанијата дека марки 3D топлина трансфер за ткаенини.
  Ние може да изберете печатени висок квалитет 3D топлина трансфер. Кориснички графика и текст може да биде направи. Производство време е 14-20 дена.
  Производ Спецификации:
  1. Печатени: Печатење многу слоеви на се добие на 3D ефект.
  2. Мувла: Ние направи на мувла на на саканиот форма на намалување на од на 3D материјал.
  3. Дебелина: може да се разликуваат меѓу 0.3 ~ 0.5mm.
  4. Има е различни дебелина на изберете.
  5. Таа има добро отпорност на миење и не-пукање.
  Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите веб: http://www.hauming.com.tw/  
  Благодарам што
 • Екран печатени топлина трансфери
  Екран печатени топлина трансфери
  HAUMING е на води Компанијата дека марки печатени топлина трансфер за облека. Обични екран печатени топлина трансфер етикетата, тоа најчесто користени во големина етикети или логоа. Може да биде намалување на во парчиња, или стави на ролни. Трансфер етикета на ролни може да биде користени во автоматски топлина притиснете машини, зголемување на ефикасност на топлина притискање.
  Нашите производи & услуги вклучуваат:
  1. Таа има добро отпорност на миење и може да биде изми 30 пати на 60 степени.
  2. Користење на логото: Офсет печатење / екран печатење / топлина трансфер печатење.
  3. Големина / боја: Според на клиенти барања.
  Уверам на најдобрите квалитет, навремена испорака, разумни цена. Добредојдовте Вашиот посета и истрага. Благодарам вас!
 • Рефлексија топлина трансфери
  Рефлексија топлина трансфери
  HAUMING е на води Компанијата дека марки рефлексивни топлина трансфер за облека. Рефлексија етикети се најчесто користени на спорт облека, тоа се зголемува на безбедност на остварување на ноќ. Транспарентна рефлексивни етикети се за 100~150 Кандела сребро рефлексивни етикети се за 300~400 Кандела.
  Производ Спецификации:
  1.The рефлексивни трансфер истакнуваат истакнати зборови или логото.
  2.Its светлина-брз функција ветувања трајност.
  3.The етикета за кориснички дизајни и големина се добредојдени.
  Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/  
  Благодарам вас!
 • CMYK Етикета
  CMYK Етикета
  HAUMING е на води Компанијата дека марки CMYK (сина, црвена, жолта, црна) топлина трансфер за облека. Тоа е погодни за шарени дизајни, и дизајни со слика ефект. Кориснички графика и текст може да биде направи. Ова топлина трансфер може да се пофали на атрактивна гледам, особено за декорации на користење на децата облека. Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/  
  Благодарам вас!
 • Flock пренос на топлина
  Flock пренос на топлина
  HAUMING е на води Компанијата дека марки јата топлина трансфер за облека. Таа најчесто користени во спорт облека, дете и жените облека. На дебелина на на јата може да биде 0.6mm, 0.8mm, 1 мм.
  Печатени јато трансфер, на ресички на јата се мека и имаат три-димензионални ефект визуелно. На обичај печатени јато трансфер може да биде користени за светлината или темно или било боја маици. Таа има добро отпорност на миење и не-пукање. Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/ или Контакт нас.

 • Фолии Етикети
  Фолии Етикети
  Фолии топлина трансфер етикета има многу бои и обрасци, ние може да обезбеди на боја картичка ако што се заинтересирани. HAUMING е на води Компанијата дека марки фолија топлина трансфери.
  Производ функција:
  1.The фолија хартија трансфер истакнуваат истакнати зборови или лого, нејзините светлина-брз функција ветувања трајност.
  2.The sleekly наменета фолија хартија трансфер е совршен за измената за мажи или дамски облека.
  3.Customized дизајни се добредојдени.
  Ве молиме ајде нас знам Вашиот ткаенина, ќе укажуваат на добро еден за вас.
  Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/ или Контакт нас.

 • ПЕТ филм
  ПЕТ филм
  Нашите ПЕТ филм имаат две видови на топла и ладно пер, на тип на кул пер е ПЕТ-510 и ПЕТ-1128AK. Тоа е погодни за на база на вода и мрсна мастило. Ова ПЕТ филм може да исто така, биде користени на печатење CMYK печатење и автоматски екран печатење машини. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming Компанијата може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.

 • ПЕТ Филмови
  ПЕТ Филмови
  На база материјал за екран печатење, дебелина е 75μ или 100μ, и solvent- врз основа печатење мастило, таму се две видови на топла и ладно пер. На тип на топла пер е ПЕТ-330. Тоа е погодни за на база на вода и мрсна мастило. Ова ПЕТ филм може да исто така, биде користени на печатење CMYK печатење, и на автоматски екран печатење машини, на бои ќе биде многу светла и заситен.

 • Фолии состојба
  Фолии состојба
  Таа може да биде користени од страна на печатење топлив лепак на на назад со саканиот дизајн. Дебелина е 16μ, 50μ е нормално стандард. Ова е најчесто користени во екран печатење. 16μ и 23μ мора да биде залепена на ПЕТ филм така како на користени на екран печатење. Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на официјален веб-страница или вентилатор клуб, нашите веб-страница адреса е http://www.hauming.com.tw и вентилатор клуб адреса е https://www.facebook.com/hauming.hm.
 • Пренос на топлина ПЕТ филм
  Пренос на топлина ПЕТ филм
  Производ Опис:
  1. Умерен вискозитет.
  2. Тоа е доволно транспарентни на лоцира.
  3. Висока температура отпор.
  4. Таа ќе не напушти лепак на на ткаенина.
  5. Жешка кора.
  6. Тоа е погодни за Кристал трансфер, бренд етикетата, спорт кошула, еден боја. логото.
 • Стадо на состојба
  Стадо на состојба
  HTS-FL-6 може да биде користени од страна на печатење топлив лепак на на назад со саканиот дизајн. Дебелина е 0.6mm.The собираат трансфер функција стилски дизајни во живи бои. Тие се работа голем на сите бои и се совршен за користење на спорт и leisurewear. Персонализација на Вашиот мода облека со овие собираат трансфери.

 • Стадото плочи
  Стадото плочи
  HTS-FL-8 може да биде користени од страна на печатење топлив лепак на на назад со саканиот дизајн. Дебелина е 0.8mm.
  Спецификации:
  1.Silk и памук корици за повеќе цели;
  2.Assorted отпечатоци на располагање;
  3.Suitable за многу прилики;
  4.Non-токсични, шарени;
  5.Sheet големина по барање.
 • Пренос на топлина Стадото
  Пренос на топлина Стадото
  HTS-FL-10 може да биде користени од страна на печатење топлив лепак на на назад со саканиот дизајн. Дебелина е 1.0mm.
  Производ функција:
  1. Пример Препорачливо;
  2. Не-токсични и стерилен;
  3. Секогаш користење рециклирана материјали, заштита на животната средина пријателски;
  4. Конкурентни цена, добро квалитет, најдобрите испорака време;

 • Преплавија пренос на топлина материјал
  Преплавија пренос на топлина материјал
  1. Не-токсични, не чудна Мирисот
  2. Еко-пријателски
  3. ОЕМ нарачки се Добредојдовте
  4. Изолација.
  5. Не-корозија.
  6. Не-токсични.

  Собираат лист е широко користени во видови на памук, мешавина текстил. Таа може да биде лесно трансферираните на на крпа, со фолија ефект. Со јато ефект, еко-пријателски и се перат.

      
 • Акрилна смола
  Акрилна смола
  Акрилик смола е на база тело на НВ-1000. Акрилик смола е направи од акрилик и мет акрилик киселини и нивните естери, како добро како други. Во Покрај тоа на одличен анти-сублимација на НВ-1000, тоа има повеќе функции што вклучени светлината отпорност и анти-стареењето карактеристики, тоа исто така, има добро боја задржување , Вода отпорност и хемиска отпор. Таа главно, користени во печатени ткаенина и спорт облека.
 • Жешка Melt Лепак
  Жешка Melt Лепак
  Ова топла се топи лепак е посебно користени во обложени ткаенина, тоа има подобро миење издржливост на ова тип на ткаенина. Таа е користени во фолија топлина трансфер етикета што е пренесени излез облека. Таа има добро отпорност на миење на 60 степени и може да биде изми 30 пати. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming Компанијата може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.

 • Мастило фиксаж
  Мастило фиксаж
  Фиксаж додадени на печатење мастило може да зголеми на еластичност на на мастило, спречување на на печатени етикета од пукање. Таа исто така, зајакнува на врска меѓу на различни печатење слоеви. YF-001 е главно, користени во производство екран печатени трансфер етикета Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на телефон или веб-страница, нашите телефон број е 886-2-26818851, или поврзување нашите веб-страница (http://www.hauming.com.tw).

 • Мастило за згуснување
  Мастило за згуснување
  YF-002 Фиксаж може да зголеми на еластичност на на мастило и спречи на печатени етикета од пукање. Рефлексија трансфер етикета што додава YF-002 може да биде изми 30 пати на 60 степени. YF-002 исто така, зајакнува на врска меѓу на различни печатење layers.it е главно, користени во производство рефлексивни трансфер етикета и исто така, може да биде на згуснувач на зајакнување на на врска
 • Топло се топи лепила
  Топло се топи лепила
  Ова топла се топи лепак едвај мириси, тоа не не смрдеа кога печатење, одлуки тоа на многу повеќе корисни. Таа е користени во печатење топлина трансфер етикета што биде пренесени излез облека. Ние направи многу познатиот спорт етикети, за пример, Адидас, Тек, Фила, Jako, Њу рамнотежа, Најк, UV100, и исто така, корпоративниот со многу облека производителот. Ако што имаат било проблем, што може да Контакт ни, нашите телефон број е 886-2-26818851, или посета нашите веб-страница (http://www.hauming.com.tw).
 • Лепак на база на вода
  Лепак на база на вода
  YG-65W е заштита на животната средина пријателски , не-токсични и незагадувачка карактеристики на топла се топи тип лепило поврзување сила, тоа има висок температура отпор, добро отпорност на пожолтување. Тоа е погодни за
  порозна и не се чувствителни на топлина материјал врзани и има многу добро функција, Вклучувајќи вода отпор, времето отпорност и еластичност.
 • Акрилни смоли
  Акрилни смоли
  Акрилик смола е на база тело на YS-0624S-3C. Акрилик смола е направи од акрилик и мет акрилик киселини и нивните естери, како добро како други. Во Покрај тоа на одличен анти-сублимација на YS-0624S-3C, тоа има повеќе функции што вклучени транспарентни, светлината отпорност и анти-стареењето карактеристики, тоа исто така, има добро боја задржување , Вода отпорност и хемиска resistance.3
 • Полиуретанска Ink
  Полиуретанска Ink
  Водена полиуретанска смола е на основните суровини материјал на YT-0508.YT-0508 е на база на вода мастило за на крпа трансфер со висок еластичност, високо може да се пере производи. Таа има добро лепило меѓу на Горниот слој на мастило и на пониски слој на топла се топи лепак и е најчесто а uitable за на крпа трансфер на зголеми на еластичност и дебелина на на производ.
 • На база на вода мастило
  На база на вода мастило
  СТП бела е на база слој за печатење топлина трансфер етикетата, тоа акти како на позадина на на боја, зголемување на боја сатурација. Таа може да спречи на ткаенина од покажува тоа е боја ако на ткаенина боја е премногу темно и имаат добро висок температура или притисок отпор. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming Компанијата може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.
 • Обоени Рефлексија филм
  Обоени Рефлексија филм
  На материјал на виножито рефлексивни филм е транспарентни, така од страна на печатење различни бои, различни рефлексивни бои ќе биде презентирани. На подлабоко печатење бои се, на повеќе очигледен на ефекти на рефлексија ќе биде. Таа најчесто користени во слободно време носи и чевли. Ако што имаат било проблем, што може да Контакт ни, нашите телефон број е 886-2-26818851, или посета нашата веб-страница (http://www.hauming.com.tw).

 • Транспарентна Рефлексија филм
  Транспарентна Рефлексија филм
  На рефлексивни материјал е транспарентни, така од страна на печатење различни бои, различни рефлексивни бои ќе биде презентирани. Ова материјал е 100~150 Кандела.
  Производ карактеристики:
  1. На површината на SU0002B е посветла од SU0001B.
  2. Таа има добро отпорност на миење и може да биде изми 30 пати на 60 степени.
 • Транспарентен филм
  Транспарентен филм
  На рефлексивни материјал е транспарентни, така од страна на печатење различни бои, различни рефлексивни бои ќе биде презентирани. Ова материјал е 50~80 Кандела. Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на телефон или веб-страница, нашите телефон број е 886-2-26818851, или поврзување нашите веб-страница (http://www.hauming.com.tw).
 • Сребрена Рефлексија хартија
  Сребрена Рефлексија хартија
  По галванизација, на рефлексивни материјал станува сребро боја, Затоа, тоа не може биде печатени во други бои, но на рефлексивни ефект е одлично. Ова рефлексивни филм веќе има назад лепак, така тоа може да биде пренесени излез ткаенина по намалување на во саканиот форми. Ова материјал е 300~400 Кандела.
 • Сребрена Рефлексија филм
  Сребрена Рефлексија филм
  По галванизација, на рефлексивни материјал станува сребро боја, Затоа, тоа не може биде печатени во други бои, но на рефлексивни ефект е одлично. Ова материјал е 300~400 Кандела. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming Компанијата може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.

 • TPU филм
  TPU филм
  На водоотпорен цвест запечатување Касета со висок квалитет може да спречи протекување, тоа е многу лепило и лесен на употреба. Таа може да стап на на цвест на на материјал за водоотпорен и отпорност на ветерници оптоварување, така тоа е погодна за мантил, водоотпорен јакна и сите видови на салата leotards.


 • Огноотпорен подлога
  Огноотпорен подлога
  Ова рампа е поставени под на ткаенина кога топлина притискање, тоа исполнувања на јаз меѓу на машина и на ткаенина, одлуки на притисок повеќе концентрирани, резултат во повисоки топлина притискање квалитет. Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на телефон или веб-страница, нашите телефон број е 886-2-26818851, или поврзување нашите веб-страница (http://www.hauming.com.tw).
 • Порака хартија
  Порака хартија
  На порака хартија е отпорни на топлина, тоа има добро мазност на спречи топлина трансфер етикети од камен меѓусебно, и тоа исто така, се намалување на од страна на клиенти а барање. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming Компанијата може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.
 • Тефлонски филм
  Тефлонски филм
  Тефлон е заглавен на на машина заштита на трансфер платформа, тоа може да биде збришан со на крпа кога Вишокот лепак или мастило дамки на платформа. Таа исто така, се зголемува на еластичност на на трансфер платформа, подобрување на на квалитет на топлина притискање. Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на телефон или веб-страница, нашите телефон број е 886-2-26818851, или поврзување нашите веб-страница (http://www.hauming.com.tw).
 • Жешка Melt Лепак филм
  Жешка Melt Лепак филм
  Пу-004wp може да биде заглавен на на назад на трансфер етикета без назад лепак, за пример јато листови или фолија листови. Дебелина е 40μ. Таа е на речиси на совршен ЈП материјал како на поврзување филм.
  Производ Карактеристики:
  1.It може да одговара сите видови на рефлексивни филм, текстил, метал, стакло итн, се одличен лепило, вода отпорност и анти-нафта.
  2.It сопственост на Предностите Вклучувајќи силна ЧНА ЛЕПЛИВОСТ ЗА ПОДЛОГАТА и може да биде изми повеќе од 30 пати на 60 степени.
  3.Do не содржи формалдехид, не-токсични и е заштита на животната средина пријателски производи.
 • Топло се топи филм
  Топло се топи филм
  Пу-008wp може да биде заглавен на на назад на трансфер етикета без назад лепак, за пример јато листови или фолија листови. Дебелина е 80μ.It е преработени од страна на на материјал на ЈП,
  Производ функции:
  1. Добар еластичност, Лесно на облик, Флексија отпорни;
  2. Користење температура е 150 целзиусови;
  Апликации: Таа користени за било ткаенина.
 • Лепливи Филм
  Лепливи Филм
  Пу-012wp може да биде заглавен на на назад на трансфер етикета без назад лепак, за пример јато листови или фолија листови. Дебелина е 120μ. Тоа е погодни за на разновидност на производи, Нашите производи серија вклучуваат повеќе спецификации на водоотпорен шари влошка одбор, водоотпорен влакна влошка одбор, бод-спои неткаен ткаенина, спреј-спои неткаен ткаенина, вештачки една ЛЕА. На подлогата, внатрешен поставата, хемиска на состојба, повеќе неткаен обложени со топла се топи лепило и така на. Нашите топла се топи лепило филмови се широко користени во значка адхезија, текстил сложено, чевли одлуки, и на адхезија на без цвест долна облека; На адхезија на автомобил покрив, вагоните изолирани кат, акустичен одбор, седишта декорации итн; На адхезија на затворен украси, спортски стоки, Звукот & Топлина Изолација материјали и електронски стоки и така на.

 • Леплив филм
  Леплив филм
  Спецификации:
  А. Термо топла се топи лепило филмови
  Б. Добар врска сила
  В. Добар цврстина

  Нашите топла се топи лепило филм е на идеалист еколошки лепило материјал. На апликација Вклучувајќи везови налепници, armbands, заштитен знак лепило. Ткаенини, ткаенини сложено. итн, често користени во облека, торби и случаи. Трговија марка, текстил & ткаенина, електроника и играчки индустрија и така на.
 • Рефлексија Цевководи
  Рефлексија Цевководи
  HAUMING е на води Компанијата дека резерви рефлексивни цевки. RP-01c е најчесто користени во спорт облека, пораби на на рабови на облека. Нашите Компанијата од нарачки (Прилагодено), цитати, бесплатен, Фабриката производство, пратката, корисникот фидбек. Hauming може да користење ова онлајн веб-сајтови на контрола на набавка синџир процес, и набавка кориснички услугата, на непосредна реакција од страна на онлајн корисникот услуги од страна на Skype, Фејсбук и повеќе социјална мрежа.
 • Рефлективен материјал
  Рефлективен материјал
  HAUMING е на води Компанијата дека резерви рефлексивни цевки. Таа најчесто користени во спорт облека, пораби на на рабови на облека. HAUMING рефлексивни шие во цевки (Со кабел) е на многу рефлексивни производ. Таа ќе подобрување на видливост од самрак на зори. Едноставно шие тоа во било цвест на додадете на безбедност рефлексија на било проектот. Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/ или Контакт нас.
 • Одразувајќи ткаенини
  Одразувајќи ткаенини
  HAUMING е на води Компанијата дека резерви рефлексивни цевки. Рефлексија Цевководи лента (Без кабел) најчесто користени во спорт облека, пораби на на рабови на облека.
  Производ функција:
  1.Made на ткаенина.
  2.Suitable за начини: Облечен, торби, чевли.
  3.High видливост рефлексивни цевки, раб.
  Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите веб http: //www.hauming.com.tw/ или Контакт нас.
 • Рефлексија на ткаенини
  Рефлексија на ткаенини
  HAUMING е на води Компанијата дека резерви рефлексивни производ.
  Рефлексија материјал е единствено еднострана, не еластичност, тоа најчесто користени во спорт облека и велосипедизам apparels, пораби на на рабови на на облека.
  Ширина може да се разликуваат меѓу 1~120 cm. Ве молиме Контакт нас за повеќе детали.
  Нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/
 • Едностран ткаенини касета
  Едностран ткаенини касета
  HAUMING е на води Компанијата дека резерви рефлексивни производ. Рефлексија материјал е единствено еднострана и има голем еластичност. Тоа е ширина меѓу 1~120 cm.
  Производ функција:
  1.Complies со ЕУ стандард.
  2. Материјал: Полиестер и ТЦ.
  3.Reflective еластична лента за широк употреба, и можев се протега на натпревар различни материјали.
  4. Ширина можев биде назначен според на корисникот барања.
  5. Тоа е најчесто користени во спорт облека, и велосипедизам apparels, пораби на на рабови на на облека.
  Секоја повеќе прашања, Добредојдовте на нашите Веб-страница: http://www.hauming.com.tw/ или Контакт нас.
 • Двострани ткаенини касета
  Двострани ткаенини касета
  RT-01 имаат рефлексивни материјали на и двете страни, на меѓуслојни е бела ткаенина што има голем еластичност, најчесто користени на спорт облека, пораби на на рабови на на облека. Ширина може да се разликуваат меѓу 1~120 cm. Hauming има екран печатени топлина трансфер етикетата, рефлексивни топлина трансфер етикетата, CMYK топлина трансфер етикетата, 3D топлина трансфер етикетата, фолија на состојба, виножито рефлексивни филм, сребро рефлексивни филм и така на.

 • Виткаат ткаенини касета
  Виткаат ткаенини касета
  RT-03 имаат рефлексивни материјали на и двете страни, на меѓуслојни е црна ткаенина што има голем еластичност, тоа најчесто користени во спорт облека, и велосипедизам apparels, пораби на на рабови на на облека. Ширина може да се разликуваат меѓу 1~120 cm. Ако што имаат било повеќе прашања, што може да Контакт нас од страна на телефон или веб-страница, нашите телефон број е 886-2-26818851, или поврзување нашите веб-страница (Http://www.hauming.com.tw).
Целиот персонал ќе се обиде да обезбеди повеќе производи и со полно работно срце услуги за нашите клиенти да се вклучат во прошири плима на

Берза топлина трансфери

индустрија. Нашата услуга филозофија е ние веруваме дека по продажба на услуги не е започната од дизајн и производство на строга квалитетот на системот, но пред нив.